У мэтах заахвочвання
працоўных калектываў і перадавікоў вытворчасці за поспехі і дасягненні ў
выкананні паказчыкаў сацыяльна-эканамічнага развіцця раёна, павышэння
эфектыўнасці вытворчасці, арганізацыі і стымулявання працы Капыльскі раённы
выканаўчы камітэт ВЫРАШЫЎ (рашэнне № 133 ад 13 лютага 2018 года):
прызнаць лепшымі па прафесіі за 2017 год, узнагародзіць Ганаровай граматай
раённага выканаўчага камітэта, грашовай прэміяй, занесці на раённую Дошку
гонару наступных работнікаў:
АСТРЭЙКУ Таццяну
Адамаўну — намесніка дырэктара па вучэбна-вытворчай рабоце УА «Капыльскі дзяржаўны
каледж»;
БАРАНА Уладзіміра
Васільевіча — машыніста экскаватара ААТ «ПМК-11 г.
Капыль»;
БАРЦЭВІЧА Аляксандра
Іванавіча — майстра лесу Старыцкага вопытна-вытворчага лясніцтва;
БАБАРЭКУ Наталлю
Віктараўну — фармоўшчыка каўбасных вырабаў УП
«Капыльскі кааппрам»;
БУЛГАКА Аляксандра
Васільевіча — вадзіцеля аўтамабіля Капыльскага раёна газазабеспячэння;
ВАСІЛЕВІЧА Дзяніса
Аляксандравіча — вадзіцеля аўтамабіля філіяла КУП «Мінскаблдарбуд» – «ДРБУ № 124»;
ВІННІКА Аляксандра
Уладзіміравіча — галоўнага інжынера КУП «Капыльская ЖКГ»;
ДЗЕМЧУКА Аляксея
Аляксандравіча — камандзіра аддзялення ПАВЧ № 1 г. Капыля Капыльскага РАНС;
ДРОБАВА Віктара
Фёдаравіча — інжынера-электроніка Капыльскага
раённага вузла паштовай сувязі;
ДРОЖЖУ Галіну
Віктараўну — мастацкага кіраўніка Лоцвінскага цэнтра аматарскай творчасці;
ЖОГЛУ Алу Аляксандраўну — загадчыка МТФ «Душава»;
ІВАНОЎСКАГА Аляксандра
Іванавіча — загадчыка аўтагаража ААТ «Піянер-Агра»;
КАРПОВІЧА Уладзіміра
Канстанцінавіча — загадчыка сектара аўтаматызацыі ЦБП №
609 філіяла № 633 ААТ «ААБ Беларусбанк» у г. Капылі;
КІСЕЛЬ Таццяну
Мікалаеўну — прадаўца 6 разраду магазіна аг. Лясное;
КРАМЯНЧУК Вольгу
Міхайлаўну — начальніка вытворчасці Капыльскага
філіяла ААТ «Слуцкі сыраробны камбінат»;
МАЛІНОЎСКУЮ Святлану
Станіславаўну — дырэктара ДУ «Капыльскі ТЦСАН»;
МЫСІНУ Зінаіду
Мікалаеўну — загадчыка ДУА «Дашкольны цэнтр развіцця
дзіцяці «Сонейка» г. Капыля»;
НОВІКА Сяргея Міхайлавіча — трактарыста-машыніста
ААТ «Ціміразеўскі»;
ОСТРЫКАВУ Алену
Мечыславаўну — старшыню Цімкавіцкага сельскага выканаўчага камітэта;
РУДАКОЎСКАГА Уладзіміра
Анатольевіча — дырэктара ААТ «Старыца-Агра»;
СЕНЮКА Анатоля
Леанідавіча — трэнера-выкладчыка па біятлоне ДУ
«Капыльская СДЮШАР»;
СЯРГЕЙ Зою Вікенцьеўну — тэхніка-асемянатара УП «ПІК-Лясное»;
УЛАШЧЫК Алену
Анатольеўну — жывёлавода на дарошчванні маладняку
буйной рагатай жывёлы УП «ПІК-Лясное»;
ХРАМЦЭВІЧ Іну
Іванаўну — галоўнага заатэхніка КСУП «Доктаравічы»;
ЯЗЭПЧЫК Святлану
Мікалаеўну — аператара машыннага даення ААТ «Семежава»;
ЯСЮЧЭНЮ Таццяну
Леанідаўну — медыцынскую сястру хірургічнага
аддзялення Капыльскай ЦРБ.
«СП»